З початком війни багато українців були змушені покинути житло й поїхати світ за очі. Хтось опинився за кордоном, хтось переїхав в інше місто, а велика частка населення покинула міські квартири та поїхала в передмістя, вважаючи, що там безпечніше.
Пережити на дачі весну й літо нескладно, а от перезимувати може бути проблематично. Якщо ви плануєте залишитися в передмісті на зиму, треба добре підготовуватися. Як саме це зробити — читайте далі.
Стабільне енергопостачання
Якщо ваша дача не газифікована, то однією із суттєвих статей витрат буде плата за електрику. На неї планується неабияке навантаження. Можна комбінувати для опалення конвектори і дровяну піч — це найбільш економний спосіб опалення.
Електричні обігрівачі доцільно вмикати вночі, а вдень можна підкидати дрова в піч. Чудово, якщо у вас встановлено двотарифний лічильник.
Не обовʼязково постійно прогрівати увесь будинок. Можна обмежитися кімнатами, де ви перебуваєте найчастіше.
У передмісті вірогідніше, ніж у мегаполісах трапляються аварії на лініях електропостачання. Причина — застаріле або зношене обладнання, яке не мінялося впродовж кількох десятиріч.
Крім того, росіяни продовжують обстріли критичної інфраструктури і знову можуть залишати українців без електрики. Тому в приватному домоволодінні обовʼязково має бути бензиновий генератор або інше джерело альтернативної енергії. Маючи відповідне обладнання, можна залишатися на дачі в будь-яку пору року.
Додаткове утеплення
Якщо будинок не облаштований для зимування відповідним чином, варто вжити таких заходів:
- Утеплити стіни зсередини за допомогою гіпсокартонних панелей та ізоляційних матеріалів. Починати краще якомога раніше. Це виснажлива робота, яку треба виконати до перших холодів.
- На холодну підлогу покласти пароізоляційну плівку, а зверху — ковдру або ковролін.
- Якщо у вас старі деревʼяні вікна, їх треба також утеплити в перевірений спосіб: забити щілини ватою, заклеїти смужками паперу. Зберегти тепло допоможуть щільні штори.
Водопостачання
Якщо в будинку є санвузол, то й робити нічого не треба. Навпаки, якби ви поїхали на зиму в місто, треба було б провести консервацію за правилами: злити воду.
Однак потрібно захистити вразливі ділянки труб на вулиці: місце на виході зі свердловини та місце введення труби в дом. Можна взяти спеціальну трубну ізоляцію або скористатися гріючим кабелем. До речі, цей кабель не треба постійно тримати увімкненим. Його вмикають лише в морози.
Підсилювач Інтернету
Звʼязок необхідний: усім треба читати новини, а хтось продовжує працювати віддалено. У селах з Інтернетом буває погано: потужності веж недостатньо для якісного сигналу. Невеликий пристрій з антеною здатен посилювати сигнал і забезпечити ваше тимчасове житло досить швидким Інтернетом.
Ці поради допоможуть вам без проблем перезимувати у селі.