Для переважної частини бізнесів в Україні і світі вже давно основним каналом залучення нових клієнтів є інтернет, який в свою чергу поділяється на багато інших джерел трафіку: соцмережі, месенджери, Email маркетинг та звісно, переходи з результатів пошукових систем.
Найбільш цікавий з точки зору витрат, є присутність в результатах безкоштовного пошуку Google за великою кількістю цільових запитів. Це гарантований потік потенціальних замовників без витрат за кількість переходів, без витрат на нецільові переходи тощо. Зважаючи на ці переваги, до першої десятки результатів пошуку бажають потрапити всі охочі, і конкуренція за місце в пошуку серед висококонкурентних тем просто шалена.
Як сайту потрапити в ТОП-10
Апріорі будемо вважати, що ви вже маєте наповнений інформацією сайт. Далі, щоб досягти мети та побачити свій сайт в першій десятці лідерів за потрібними словами або фразами, вам потрібно залучити до роботи над сайтом СЕО спеціаліста або цілу команду кваліфікованих фахівців з просування сайтів.
Їхнім завданням буде проведення комплексу робіт з внутрішньої та зовнішньої оптимізації сайту. Об’єм та необхідність проведення тих чи інших робіт буде залежати від стану сайту, віку домену, наявності санкцій від пошукових систем, конкурентності пошукових запитів та багатьох інших факторів, які будуть відомі після проведення першочергового аудиту та аналізу конкурентів.
Розглянемо випадок новоствореного веб-сайту та тезисний перелік необхідних заходів від СЕО спеціалістів окремо для внутрішньої та зовнішньої оптимізації.
Внутрішня оптимізація сайту
- Провести аналіз конкурентів та визначити по яким запитам до них приходить цільовий трафік;
- Скласти семантичне ядро, згрупувавши підібрані пошукові фрази за тематикою;
- Під кожну групу фраз визначити або створити сторінку на сайті. Розробити зрозумілу структуру сайту;
- Написати унікальний контент під кожну сторінку, яка має з’являтись в результатах пошуку;
- Перевірити фунціонал сайту на відсутність помилок;
- Виконати СЕО-аудит сайту. Для цього в інтернеті є чимало онлайн сервісів, які відсканують ресурс і ви отримаєте перелік помилок та рекомендацій.
- Впровадити на сайті зміни у відповідності до результатів аудиту.
Зовнішня оптимізація сайту
Під цим поняттям розуміють зовнішні чинники, які впливають на позиції сайту в пошуковій видачі, а саме:
- Репостинг сторінок сайту в соцмережах;
- Розміщення зовнішніх посилань на інших сайтах в рекомендаційних цілях;
- Публікація відгуків на інших платформах з метою поширення впізнання вашої компанії;
- Робота з репутаційною складовою вашої компанії в інтернеті;
Якщо ви якісно виконали внутрішню оптимізацію сайту, а матеріал на ньому є дійсно корисним для читачів, то необхідності у зовнішній оптимізації може і не бути. Сайт в першу чергу має бути створеним для людей, а інформація на ньому має бути унікальною та корисною – це бачать пошукові системи. Такі сайти з’являться в результатах пошуку на довгий термін і без великих щомісячних витрат.