Перші пили з’явилися у 20 столітті, а ланцюги якими вони обладнувалися були як прямими, так і з зубцями. Проте таким інструмент був мало ефективним та вимагав забагато зусиль від робітника.
Не кажучи вже про спроби їх заточувати. Адже треба було враховувати усі особливості різних ланцюгів, таким чином підбирати спосіб та підходящий кут загострення. Сучасні пиляльні ланцюги до пил OREGON, відрізняються високою якістю та зручністю періодичного обслуговування.
Як правильно обрати ланцюг до пили?
Після тривалого використання пили, ланцюг зношується та потребує заміни. Для того, щоб обрати якісні комплектуючі, треба знати деякі тонкощі. Для розуміння який саме ланцюг підійде на існуючий у вас інструмент, слід ретельно ознайомитись із інструкцією.
Основним показником є маркування ланцюга, яке вказує на крок. Крок представляє собою відстань між ланками, призначеними для різання. Як правило, вимір відбувається у дюймах. Кожен різновид кроку призначений для виконання певних робіт. Винятком являються ланцюги на професійних пилах, які являються універсальними та можуть виконувати будь-які задачі. В залежності від маркування, є ланцюги для побутового використання, гілок, тонких дерев, товстих стовбурів та інше.
Чим більше показник кроку, тим більше відстань між ланками, призначеними для різання. Таким чином, продуктивність також збільшується. А ось на робітника лягає також більше навантаження. Важливо, що такі ланцюги не підійдуть для пил малої потужності, що призведе до поломки інструменту, адже він призначається для ланцюгів з меншим кроком.
Наступна деталь на яку слід звернути увагу, є товщина основної ланки (хвостик). У шині є пази, куди вставляється цей «хвостик», під кожну окрему модель свій розмір. В магазинах електроінструментів пропонують п’ять основних розмірів. Чим товще «хвостик», тим потужніша пила. Останнє на що обов’язково треба звернути увагу є глибина різа.
Призначення ланцюгів до пил
З появою пили, виконання деяких робіт стало значно простішим. Інструмент дозволяє зекономити свій час та сили. Виконуючим механізмом пили є пиляльний ланцюг, який замкнутий у коло, вздовж спеціальної шини.
За допомогою пил з ланцюгами, в залежності від їх призначення та потужності, виконуються лісозаготівельні та побутові операції. Ланцюг здатний розрізати деревину на різноманітні розміри.