Підвіконня відіграє важливу роль при створенні інтер’єру, він надає завершеності не тільки віконному отвору, але й кімнаті в цілому.
За матеріалом виготовлення підвіконня, досить легко визначити фінансове становище власника будинку чи квартири.
Можливо тут купити граніт, якщо ви бажаєте встановити його як підвіконня. Це раціональна ідея, що має низку переваг:
- підвіконня з граніту змінює інтер’єр на краще. Цей матеріал має тривалий термін експлуатації;
- малюнок граніту унікальний, ви не знайдете двох однакових підвіконь. Цей природний матеріал гармонійно поєднується з багатьма будівельними матеріалами: деревом, металом, керамічним оздобленням тощо;
- граніт не боїться підвищеної вологості, різких перепадів температурного режиму;
- екологічно чистий матеріал, що не виділяє в повітря шкідливих речовин;
- стійкий до агресивних хімічних речовин;
- простий у догляді і не вимагає спеціальної побутової хімії.
На гранітних підвіконнях добре виглядають кімнатні квіти. Якщо під час поливу вода потрапить на нього, граніт не постраждає і слідів на ньому не залишиться. Фізичні властивості граніту дають можливість його монтажу не тільки у приміщенні, а й на вулиці.
Особливості встановлення підвіконня з граніту своїми руками
Такий вид підвіконня можна встановити самостійно, достатньо підготувати відповідний набір інструментів. Роботи розпочинаються з підготовки місця для гранітної плити.
Зробивши демонтаж старого підвіконня, нішу, що утворилася, добре очищають від пилу і залишків сміття.
Найпоширенішим є спосіб монтажу підвіконня на піщано-цементні маяки. Зазори, що залишилися, необхідно заповнити монтажною піною, що володіє хорошою теплоізоляцією. Для цього заходу необхідно придбати однокомпонентну поліуретанову піну. Після запінювання порожнин, необхідно оштукатурити це місце, тому що від сонячного світла піна старіє і розпадається.
При монтажі підвіконня з граніту, слід пам’ятати, що плиту потрібно встановлювати не впритул з вікном, а заводити під нього. У деяких випадках формується ухил для відведення вологи.
З боків, краї підвіконня повинні заходити в стіну не менше ніж на 30 мм. Безпосередньо, перед монтажем, краї загортаються пінополіетиленом, з подальшим обрізанням надлишків перед оштукатурюванням поверхні.