Навантажувальна техніка являє собою технічний пристрій, необхідний для виконання робіт з різним типом вантажу, наприклад, для розвантаження продукції, або для її викладки, дотримуючись певного порядку.
Така техніка представлена досить великим асортиментом і виконує поставлені завдання за допомогою ковшів, вил, різних щипців, або інших пристосувань, призначених для товару такого типу. Так, можна купити навантажувальну техніку на tekmanforklift.com.ua.
Різновиди
Навантажувальна техніка буває декількох типів, відштовхуючись від способу підйому:
- Вилковий навантажувач – конструкція, оснащена вилами, що володіють особливою формою і встановленими на щоглу статичного типу, або на каретку рухомого типу. Техніка особливо зручна для транспортування продукції, розташованої на палеті.
- Ковшовий навантажувач – конструкція, призначена для транспортування розсипчастого матеріалу і для виконання різних будівельних процесів.
За типом мотора техніка буває також декількох типів:
- Мотор внутрішнього згоряння, який функціонує за рахунок газу, дизельного палива або бензину.
- Електричний мотор.
Сьогодні особливо актуальні мотори першого типу. Проте, діяльність такої техніки характеризується необхідністю в застосуванні їх лише на відкритих ділянках простору або в досить просторому ангарі.
Призначення
Вантажна техніка необхідна для навантаження в транспортний засіб штучного вантажу або сипучого матеріалу, а також для проведення розвантаження продукції, використовуючи транспортний засіб. Техніка активно використовується і для виконання робіт на будівельних об’єктах, дотримуючись відстані не більше 150 метрів, відведеного для подачі будівельних матеріалів або установок, необхідних для виробництва.
Нерідко такий тип техніки застосовується для виконання пошарової розробки грунту 1-3 категорій, дотримуючись навантаження її в транспортний засіб, або відсипання у відвал. Деякі моделі особливо ефективні в міському середовищі. Проте, такі моделі мають досить високу вартість.
Особливо поширеними є пневмоколісні навантажувачі фронтального типу, що володіють шарнірно-членованою рамою. Такі пристрої відрізняються високим показником маневреності, універсальністю використання, мобільністю, підвищеним рівнем продуктивності, простотою в управлінні і обслуговуванні, а також відносно невеликою вартістю.