Арматурні каркаси сьогодні активно використовуються абсолютно на усіх будівельних майданчиках. Незалежно від того, який саме тип споруд зводиться: житлова або комерційна, одноповерхова або багатоповерхова квартирна.
Вони дозволяють зміцнити опорні елементи та основні конструкції. І виготовляються методом зварювання арматури за тою чи іншою схемою.
Існує помилкова думка, нібито виготовлення арматурних каркасів можна здійснити безпосередньо на будівельному майданчику і замовляти достатньо просто сталеві прутки. Однак це ненадійно і насправді – взагалі не вигідно. Чому? Давайте детальніше розберемо.
Вигода і переваги використання готових арматурних каркасів на будівельних об’єктах
Серед основних переваг використання готового арматурного каркасу:
- Немає необхідності оснащувати спеціальне виробниче приміщення. Вам привезуть уже готову сітку.
- Відсутність відходів, що дозволяє на 15-20% скоротити витрати на арматуру.
- Пришвидшення процесу будівництва на 20-25% — за рахунок відсутності зайвих процесів на об’єкті.
Також, замовляючи готові арматурні каркаси, у вас не буде потреби тримати окрему бригаду фахівців, яка займається виготовленням сітки зі сталевих прутків. А для цього потрібно користуватись послугами дійсно досвідчених кваліфікованих майстрів.
Як виготовляються арматурні каркаси
Давайте також ретельніше розглянемо процес виготовлення подібних каркасів. Вони створюються зазвичай методом контактного зварювання окремих елементів арматури. Сировиною виступає спеціальна міцна зносостійка сталь. Сама арматура формується гарячекатаним або холоднокатаним методами. Кожен з них відрізняється своїми особливостями та перевагами.
Головне тут досягти відповідності усім необхідним нормам та стандартам. Тобто зробити так, аби арматура і в подальшому – каркас на її основі відповідали Держстандарту. І усі зазначені в маркуванні параметри були точними та достовірними.
У випадку з каркасами, вони виготовляються в індивідуальному порядку. Виробники беруть потрібну товщину арматурних прутків і зварюють їх за схемами та візерунками, які актуальні для конкретного замовника. Розмір, форми підлаштовуються під подальше використання каркасу і залежатимуть від характеристик споруди, яку вони будуть зміцнювати.