Конструктори, м’які іграшки, ляльки, слайми… Різноманітні різновиди дитячих іграшок можна перераховувати дуже довго.
Купити дитячі іграшки бажають батьки, що полюбляють дарувати дитині позитивні емоції. Але варто уважно віднестися до вибору виробів, щоб не здійснити помилку.
Розміри
Іграшка повинна бути такою, щоб дитина не змогла проковтнути її цілою або ж по деталям. Ті елементи, що легко від’єднуються, під забороною. Якщо мова йде про дитину до трьох років, розміри окремих деталей повинні перевищувати 30 міліметрів за найменшою стороною. Наповнювачі іграшок повинні розташовуватися у подвійному чохлі, а усі елементи надійно кріпитися.
Форма
Дітям до двох років потрібні іграшки, кути яких закруглені. Гострі грані можуть стати причиною травми. Дитині до шести років не варто купувати гострі іграшкові інструменти. Вони повинні бути затупленими. Також відмовтеся від виробів, що мають завусенці, відколоті щіпки та відламані деталі.
Матеріал
Дітям до трьох років підходять іграшки, що виконані з гіпоалергенних матеріалів. Це силікон, поліамід, поліуретан і так далі. До речі, пух та шерсть заборонені, адже вони можуть стати причиною алергічних реакцій.
Для дитини, яка старше трьох років, обирайте іграшки з нетоксичного пластику. Зверніть увагу на те маркування, що нанесене на виріб. Для виготовлення дитячої іграшки не повинні використовуватися отруйні речовини.
Краще не купувати іграшки, що виконані з перероблених матеріалів: картону, вторинного паперу, пластику та інше. Вони можуть насичатися шкідливими отрутами, які неможливо помітити очами.
Важливо обирати безпечні іграшки для дитини, не забуваючи про здоровий глузд. Не варто купувати ті вироби, що виконані з кераміки, скла, тонкої пластмаси. Діти легко ламають такі предмети, тому великий ризик отримання ними травми.
Колір
Яскраві та «кислотні» відтінки кажуть про те, що виробник користувався токсичними барвниками. Не варто купувати дитині монстрів з улюблених мультфільмів, навіть якщо вони дуже привабливі. До того ж, ненатуральні кольори заважають дитині сприймати оточуюче середовище таким, яким воно повинно бути.
Прохайте у продавця показати сертифікати на товари. Це ваша можливість впевнитися у їх високому рівні якості, а також у безпеці для вашої дитини. Купуйте іграшки тільки у перевірених місцях, що зарекомендували себе з найкращої сторони!