Кожен будівельник знає: не можна клеїти шпалери чи класти плитку прямо на стіни. Потрібен особливий склад — ґрунт. Грунтовка просочує основу, роблячи її більш рівною і міцною, покращуючи зчеплення з обробкою і дозволяючи клею глибше проникнути в структуру стіни.
Люди, які роблять ремонт своїми руками вперше, часто втрачають покупку ґрунту на вид, тому шпалери не тримаються, а декоративне панно постійно відклеюється. Адже потрібно просто купити ґрунтовку на https://ac-ac.com.ua/uk/kraski-grunty/gruntovky/gruntovka-dlya-stin А. С. Будмаркет, великого будівельного магазину в Хмельницькому.
Види
За типом основи існує безліч різновидів ґрунту. Різні склади підходять для різних матеріалів, тому вибір гранично простий: потрібно купити упаковку, на якій написаний потрібний. Але форм у ґрунтовки теж кілька.
Суха. Порошок, що розлучається водою. Вручну це робити безглуздо, будуть грудки, тому дриль із відповідною насадкою – необхідний інструмент. Ґрунт продається великими мішками, тому для локального ремонту підходить погано. Натомість його активно скуповують професійні будівельники.
Рідка. Готовий для використання склад. Крім власне рідкої консистенції зустрічається кремоподібна. Такий ґрунт випускають у невеликих герметичних ємностях, ідеальних для домашнього ремонту.
Концентрована. Консистенцією нагадує рідку, продається каністрами. Перед вживанням її потрібно приготувати, як і суху – розвести водою.
Як вибрати
Акрилова ґрунтовка підходить для більшої частини поверхонь: бетону, цегли, гіпсокартону. Це найуніверсальніший ґрунт, але зазвичай його рекомендують застосовувати для конкретних поверхонь. З ними склад зчіплюється найкраще.
Алкідну ґрунтовку теж можна назвати універсальною: працює з бетоном, деревом, склом, кахлем. Погано тримається на гіпсокартоні та штукатурці. Брати грунт по бетону для дерева не варто: для деревини потрібні спеціальні суміші з антисептиками у складі, що перешкоджають гниття.
Латексний ґрунт зміцнює стіни та часто використовується для пухких поверхонь. З деревом він не поєднується, а ось цегла, бетон, гіпсокартон, штукатурка — ідеальна пара.
Мінеральну ґрунтовку роблять на основі цементу, гіпсу або вапна, тому вона підходить для мінеральних поверхонь.
Фенольна використовується для дерев’яних стін. Також їй захищають від корозії метали.
Силіконова відмінно взаємодіє з бетоном та пористими матеріалами.
Епоксидним ґрунтом покривають бетонні та металеві конструкції.
Грунт ПВА підходить для поверхонь, які будуть обробляти складами ПВА.
Існують і інші види ґрунтовок, але ці сміливо можна назвати основними.