Якось зацікавити маленьких непосидючих дітлахів дуже складно. Більшість матусь не можуть знайти собі ні хвилини спокою, вони постійно мають ходити слідом за сумотошними дітьми.
Саме тому ми хочемо дати вам класну ідею як можна зацікавити датину до роботи, розвивати в ній стресостійкість та надихнути до заняття рукоділлям.
А чи знаєте ви, що створення іграшок власпоруч розвиває в дитині фантазію?
Коли дитина займається улюбленою справою на дозвіллі, вона, без сумніву, отримує не лише задоволення від процесу. Адже будь-яке творче заняття допомагає розвивати такі потрібні якості і навички, як акуратність, уважність, посидючість, вміння концентруватися і доводити почату справу до кінця.
З яких матеріалів можна шити іграшки?
Якщо підійти до цього питання дуже серйозно то вам варто купити якісну тканину в магазині. Для цього вам підійде:
- фетр
- штучне хутро
- шматочки декоративної шкіри
- фурнітура
Однак, створити іграшку в домашніх умовах можна за допомогою будь-яких підручних матеріалів, не рідко для цього використовують старий одяг. Особливо цікавим для дітей є створення іграшок з шкарпеток, вони мають кумедний вигляд та легкі у виконанні.
При пошитті іграшки особливу увагу краще звернути на фурнітуру. Це можуть бути різногольорові гудзики, бусинки, стрічки, для надання іграшці реалізму можна використати очки для іграшок https://100idey.com.ua/shittja-ua/furnitura-dlja-igrashok-ua/ochki-ua, тоді навіть змійка з панчохи буде здаватися реалістичною.
Необхідно також подбати про наповнення вашої іграшки. Для наповнення краще всього обирати екологічний матеріал, так як дитина буде бавитись з іграшкою весь час, для прикладу, це можуть бути наповнювачі які використовуються для набивання подушок (холлофайбер). Однак не дивлячись на екологічний фактор найпопулярнішими наповнювачами є синтепон та поралон, вони є досить дешевими аналогами в порівнянні холлофайбером, але мають свої плюси в використанні.
При роботі з пошиттям іграшок у вас мають бути якісні та справні матеріали, щоб дитина не поранилась та могла легко ними працювати. Обов’язково подбайте про те, щоб в процесі шиття у вас були такі матеріали:
- Ножиці
- Голки (різні за розміром)
- Шпильки
- Пінцет
В наш час процес пошиття намагаються якомога спростити, тому в роботі ви можите не зшивати деталі голкою та ниткою, а використовувати термоклей https://100idey.com.ua/osnovi-ta-instrumenti-ua/klej-ua/termoklej-ua. Такий метод з’єднування пришвидшить роботу, та буде меньш травматичним для дитини.
І тепер коли ви маєте в своєму арсеналі всі необхідні для роботи предмети. Послідовно виконуйте всі етапи:
- Оберіть як буде виглядати ваша іграшка, та поділіть її умовно на деталі.
- Визначте форму та розмір цих деталей. Зручно було б заздалегіть зробити викройки з картону.
- Перенесіть викройки на тканину.
- Виріжте всі деталі таким чином, щоб з боків залишався відступ в 2-3 см.
- Зшийте нитками https://100idey.com.ua/shittja-ua/nitki-dlja-shittja-ua, або зклейте всі деталі. Не зшивайте до кінця елементи, залиште невеличку дірочку, щоб через неї можна було набхати наповнювач.
- Наповніть іграшку наповнювачем та заклейте отвори які залишилися.
- Тепер можна декорувати іграшку за власним бажанням, приклеїти очки, пришити гудзики, зімітувати волосся за допомогою стрічок — тут вже свою роль грає фантазія дитини.
Ось і все! Дитяча іграшка готова, а дитина задоволена! Частіше проводьте час разом з дітьми, шукайте цікаві та оригінальні ідеї, щоб залучити їх до рукоділля.